Страница 1287 из 2461 ПерваяПервая ... 2877871187123712771285128612871288128912971337138717872287 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 12,861 по 12,870 из 24605

Тема: Украина. Наша боль.

  1. #12861
    Местный Аватар для Gans
    Регистрация
    25.12.2009
    Сообщений
    18,563
    Сказал(а) спасибо
    574
    Поблагодарили 15,601 раз(а) в сообщениях
    Записей в дневнике
    9

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от хирш Посмотреть сообщение
    остальные больше на мове ботают.
    Надо тоже выучить мову при случае. А то я только и знаю: Шо, Сало и Хенде Хох

    Евгений.
    Ясная (Оловянная-4), в/ч 05204, 1985-1987 г.

  2. #12862
    Местный Аватар для SERYJ
    Регистрация
    23.04.2011
    Сообщений
    2,068
    Сказал(а) спасибо
    1,419
    Поблагодарили 1,422 раз(а) в сообщениях

    По умолчанию

    учи .учи . я русский выучил . а ты видать не в состоянии , другой язык выучить

  3. #12863
    Местный
    Регистрация
    06.06.2014
    Сообщений
    2,677
    Сказал(а) спасибо
    912
    Поблагодарили 1,567 раз(а) в сообщениях

    По умолчанию

    Сообщение от Сери:
    учи .учи . я русский выучил . а ты видать не в состоянии , другой язык выучить

    "Мова Нелітературна лексика
    "Жінка без сраки - як село без церкви" - 200 висловів про дупу зібрала Настя Мельниченко
    Київська журналістка 29-річна Настя Мельниченко вже не один рік збирає давні українські народні вислови, в яких присутнє слово "срака". Каже, інтерес до обсценної лексики на цю тематику в ній пробудила бабуся Ніна Данилівна Стеценко, яка частенько приправляла свою мову такими словами.
    "Як і бабуся, зараз часто кажу "воно тобі так треба, як до сраки карі очі!" у значенні "не до місця". "Всраться і не жить " вигукую, коли з чогось дивуюсь. "От сральня!" - кажу, коли бере досада. Ще бабця казала такі перли: "Тобі ото так шкода, як корові заднє коліно всрать", - тобто, "не шкода зовсім". Ще від неї записала таке: "жінка без сраки - як село без церкви", "він такий, що я з ним на одному полі срать не сіла б", "в сраку годне", "як не срачка, то пердячка", "як голодному срать", "як у борщ срать" (про недоречність), "всрись - а покорись", "хто всрався? - невістка".

    Коли з'явився інтернет, стало простіше. Вислови про сраку почали присилати знайомі і друзі. Тепер маю в добірці більше двохсот перлів. Ось деякі з них:

    "Як півсраки з-за куща" - кажуть, коли щось погано видно чи зле виглядає.

    "Вари срако борщ, а я піду на солдатів дивиться" - коли щось неякісно роблено.

    "В сраці був, гімно видів" - коли людина говорить про те, про що не має поняття.

    "Сери-перди-грійся" - коли щось не зроблено вчасно, а тепер хапаються, щоб швидше.

    "Не хочеш срать - не мучай сраку".

    "Як не гівно, то засрана тріска".

    "Голою сракою по рапатій дошці" - значить, ніколи.

    "Самотній, як палець в сраці".

    "Коханий - сім разів у сраку пропханий".

    "Як єсть, то й дупі честь, а як скупо, терпи, дупо".

    "Хитра срака пердить тихо, а смердить - на все село" - про бабів-пліткарок.

    "Пішов, як за море срати" - коли довго когось немає.

    "Не плети гівно дівці в коси" - не наговорюй на чесну дівчину.

    "Ах ти москаль в сраку граний!".

    "Щоб тя гівно доганяло" - щоб не було тобі спокою.

    "Їсти - не срати, можна почекати".

    "Гарна, як срака навиворіт".

    "Срав пес" - себто, ніц не вийде.

    "Сидить, як срака в гостях" - тихо.

    "Пасує, як сраці фіранки".

    "Всрайся, та не дайся" - так бабці на Львівщині вчили внучок боронити дівочу честь.

    "Як приємно в полі срати - розвиваютсья думки, вітер яйцями колише, жопа нюхає квітки".

    Є навіть пісня про сраку: "Летить сова, летить сова кругом села,

    ручки-ножки підкорчила,

    хлопцям сраку вистерчила.

    А ви, хлопці, а ви, хлопці, не дивуйте,

    сову в сраку поцілуйте".

    Такі сороміцькі дражливі пісні виконували на Купала.

    Чому тебе зацікавила ця лексика?

    Вразило, що люди вважають ці вислови табуйованими. Срака є, а слова люди бояться і соромляться. Я недавно на сайті етнографічної спільноти завела про це мову. Одна жінка відписує: "Я знаю цікавий вираз про сраку. Але не скажу. Бо я вихована". Думаю: "Ви ж етнограф!" Дехто починає обурюватися, що це невиховано - мовляв, у мене проблеми в голові, що мене це цікавить.

    Видавати ці вислови не збираюся. Колекціоную для себе. Шкодую, що не всі запам'ятовуються. Буває, крутиться в голові якийсь цілий день. Сьогодні крутиться: "Штани мої шаровари, ви ж мене шанували, а я вас усрав".

    Чим українська сороміцька лексика відрізняється від російської, польської?

    Можна говорити про "анальний" характер української сороміцької лексики, на відміну від "генітального" забарвлення російської. Українцям не характерно матюкатися: "бл...ь", "є...ать", "х...ня". У нас все через "сраку". Ще є третя група такої лексики - яка стосується богохульства. Її найбільше вживають у Польщі. Але навіть вислови про сраку українські - не лайливі. Просто хочуть сказати так, щоб смачно було - "гімном заліпити". Лайливих слів, пов'язаних зі сракою, все одно мало. Є, але вони скоріше добрі. У нас до сраки відносилися з повагою.

    у другому виданні повикидали всі записи Грушевського про місячні і статеві акти

    Ще сто років тому ця і подібна табуйована лексика була широко вживаною?

    І ця, і пов'язана з сексом лексика була добре знана. Мене цікавило свого часу дитинство в історії - як виховували дітей раніше, з найдавніших часів, навіть з палеоліту. Мені потрапила до рук книжка Марка Грушевського "Дитина у віруваннях і звичаях українського народу" - перевидання 2006 року. Потім я знайшла перше видання - 1907-го. Була вражена, що у другому виданні повикидали всі записи Грушевського про місячні і статеві акти. Думаю: "Що це таке?". Почала Грушевського копати і виписувати ці його слова. Потім збирала фольклор. Їздила по експедціях і почала знаходити, як говорили про статевий акт раніше в народі. Ми думаємо, що зовсім завуальовано - типу "бандурка", "криниченьку копав". Але були значно прозоріші вислови - зрозуміліші для сучасної людини. У нас же зараз поширена думка, що жінка-берегиня виростала у вишиваночці, потім сідала під іконою, брала в руки дитину, і все. Обурює, коли починають апелювати до моральності давньої. Фольклор нам каже зовсім інше.

    "Смішно козі, що срака в грязі" - про сміх без причини. Записала на Донеччині. Наступні - з Полтавської і Черкаської областей:

    "А гімна мерзлого не хочеш?" - про забаганки.

    "Чого крутишся, як гімно в ополонці?"

    "Срала, мазала, ліпила - не хватило кізяків".

    "А там того шумовиння, як на сраці ластовиння" - про інформацію, яку не можна перевірити. З Холмщини.

    Загадка з Хмельниччини: "Маленьке, руденьке, а всякого пана з воза зсадить". Гімно це. Ще там казали: "Теля в сраці, а баба довбнею маха" - коли хтось розводить паніку наперед.

    З Яготинського району під Києвом порівняння "Срака-кочерга" і приказка "Шукати в сраці шкварка" - це доколупуватися до чогось, придиратися.

    "Сраку в жменю - і гайда" - Самбірський район, Львівщина.

    Автор: Валерія РАДЗІЄВСЬКА"

    С облегчением!
    Последний раз редактировалось хирш; 22.09.2014 в 22:19.

  4. 2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
    Seпар I23 (22.09.2014) Копалыч81 (23.09.2014)
  5. #12864
    Местный
    Регистрация
    06.06.2014
    Сообщений
    2,677
    Сказал(а) спасибо
    912
    Поблагодарили 1,567 раз(а) в сообщениях

    По умолчанию

    - Как по вашему рука?
    - Рука.
    - А как нога?
    - Нога.
    - А как жопа?
    - Срака!
    - И из-за какой-то сраки вы себе столько проблем устроили?!

  6. Пользователь сказал cпасибо:
    Копалыч81 (23.09.2014)
  7. #12865
    Местный Аватар для Gans
    Регистрация
    25.12.2009
    Сообщений
    18,563
    Сказал(а) спасибо
    574
    Поблагодарили 15,601 раз(а) в сообщениях
    Записей в дневнике
    9

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от SERYJ Посмотреть сообщение
    учи .учи . я русский выучил . а ты видать не в состоянии , другой язык выучить
    Ну... мне пару раз приходилось и синхропереводчиком быть. Хорошо хоть не с мовы.
    Евгений.
    Ясная (Оловянная-4), в/ч 05204, 1985-1987 г.

  8. #12866
    Местный Аватар для SERYJ
    Регистрация
    23.04.2011
    Сообщений
    2,068
    Сказал(а) спасибо
    1,419
    Поблагодарили 1,422 раз(а) в сообщениях

  9. #12867
    Местный Аватар для славянин
    Регистрация
    28.11.2012
    Адрес
    Россия
    Сообщений
    3,918
    Сказал(а) спасибо
    997
    Поблагодарили 1,088 раз(а) в сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от SERYJ Посмотреть сообщение
    Так раньше и делал . пол жизни работал на полторы ставки , ставку на скорой и 0,5 в травмпункте . После развала , всё кончилось . работа на 0.75 и больше ничего . Вот и начала наша братва искать доп заработок . типо инекции на дому . капельницы там ставить . Неделю отходил по три раза в день антибиотики колоть в конце расчёт , хоть сядь и плач .Что надо было вымогать больше ?......... Сейчас тоже больше ставки никто не даст . а ты говориш ....
    Мужики! вот здесь я ему верю. Дочка у меня уже лет 11 в Москве работает медсестрой по скользящему графику. Тоже по всякому - и на полторы ставки,и капельницы и уколы на дому. Ещё вдобавок после смены на занятия в МГОУ ездила. Слава Богу закончила,диплом на руках,но работать продолжает на прежнем месте. Привычка- вторая натура, но капельницы и уколы на дому уже не практикует. Насчёт этого Серёга правду говорит,они это дело практикуют. А насчёт стульев и тумбочек- вполне возможно,жить то надо. Да и не врач он,а фельдшер. Зарплата ниже.
    май74-ноябрь74-в/ч 12652 ноябрь74-май76-в/ч 67912
    Евгений

  10. #12868
    Местный Аватар для Seпар I23
    Регистрация
    19.04.2011
    Сообщений
    14,589
    Сказал(а) спасибо
    2,904
    Поблагодарили 4,121 раз(а) в сообщениях

    По умолчанию

    В статье Валерия Бебика, доктора политических наук, проректора университета «Украина» и главы Всеукраинской ассоциации политических наук, опубликованной в газете Верховной Рады Украины, при помощи обоснования «родства» украинцев с любыми народами, когда-то жившими на территории современного украинского государства, фактически утверждается об украинстве Будды.[47]
    «Голос України». «Великий скіф Будда: пророк, який не знав Бога?» (11 марта 2009) (укр.)

    http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=110740

  11. #12869
    Местный
    Регистрация
    06.06.2014
    Сообщений
    2,677
    Сказал(а) спасибо
    912
    Поблагодарили 1,567 раз(а) в сообщениях

    По умолчанию

    Цитата Сообщение от SERYJ Посмотреть сообщение
    Фима, чтоб голову не ломать- шпарь по-китайски, коль Будда -хохол!

  12. #12870
    Местный Аватар для ginaki
    Регистрация
    31.12.2010
    Адрес
    Калмыкия
    Сообщений
    4,567
    Сказал(а) спасибо
    16,147
    Поблагодарили 6,826 раз(а) в сообщениях
    Записей в дневнике
    2

    По умолчанию

    И Гитлер вроде корни арийской расы в Тибете искал.
    Геннадий в/ч 10142Д Харьков 1982, в/ч 58900ФП ЗабВО =Безречная= 1982-84

Ваши права

  • Вы не можете создавать новые темы
  • Вы не можете отвечать в темах
  • Вы не можете прикреплять вложения
  • Вы не можете редактировать свои сообщения
  •  
Яндекс.Метрика